Yeni iOS 17.4 yeniləməsi rəsmi olaraq istifadəçilərə təqdim edilib. - Webaku.az iOS 17.4
Bu yeni xüsusiyyətlərin nə olduğunu merak edirsinizsə, gəlin 17.4 yeniləməsi ilə təqdim edilən 5 yeni xüsusiyyətə daha yaxından nəzər salaq.
Unutmadan əvvəl, əgər siz hələ də iPhone-u yeniləməmisinizsə, yeni yeniləməni Parametrlər > Ümumi > Proqram Yeniləmə bölməsindən əldə edə bilərsiniz. iOS cihazınızda mövcud olan bəzi yeni funksiyalar bunlardır:
1)Yeni emojilər
Xatırlayırsınızsa, yanvar ayında, Apple emoji kataloquna 118 yeni emoji əlavə edib. Bunların arasında; “Bəli” və “yox” başlarını yelləyən iki emoji,  bir göbələk, qırılan zəncir və simurq quşu diqqəti cəlb edir.
2)Apple Podcasts-da yeniliklər
iOS 17.4 ilə Apple Podcasts indi ingilis, fransız, alman və ispan dillərində transkriptlərə malikdir.
Mövzu ilə bağlı press-relizində Apple deyir: “Transkriptlər hər epizod üçün tam mətn təqdimatı təmin etməklə podkastları həmişəkindən daha əlçatan edir. “Bütün epizod mətni oxuna bilər, söz və ya ifadə axtarıla bilər, müəyyən bir nöqtədən oynamaq üçün toxuna və əlçatanlıq ətrafında qurula bilər”.
3)Siri dəstəklənən dillərdə mesajları oxuya bilər
iOS 17.4-də dilin genişlənməsi tendensiyası Siri yeniləməsi ilə davam edir. Siri istifadəçilərə dəstəklənən dillərdə mesajları dinləməyə imkan verən yeniləmə əldə edir.
4)Yeni “Batareya Sağlamlığı” məlumatı
iPhone 15 və iPhone 15 Pro modellərində siz indi Parametrlər tətbiqində “Batareya Sağlamlığı” altında batareya dövrünün sayını, istehsal tarixini və ilk istifadə tarixini görə bilərsiniz.
5)Apple Music pleylist yeniləməsi
Apple-a görə, iPhone-unuzu iOS 17.4-ə yenilədiyiniz zaman siz musiqi tanıma vasitəsilə onları müəyyən etdikdən sonra Apple Music Playlists, Library və Apple Music Classical-a mahnı əlavə etmək imkanı əldə edirsiniz.
Onu da qeyd edək ki, yeni iOS 17.4 yeniləməsi iPhone XS və ya daha yeni iPhone modeli olan bütün istifadəçilər üçün əlçatandır.

Новое обновление iOS 17.4 официально выпущено для пользователей. - Webaku.az
Если вам интересно, что это за новые функции, давайте подробнее рассмотрим 5 новых функций, представленных в обновлении 17.4.
Прежде чем вы забудете, если вы еще не обновили свой iPhone, вы можете получить новое обновление в меню «Настройки» > «Основные» > «Обновление программного обеспечения». Вот некоторые новые функции, доступные на вашем устройстве iOS:
1) Новые смайлы
Если вы помните, еще в январе Apple добавила в свой каталог смайлов 118 новых смайлов. Среди них; Выделяются два смайлика, покачивающие головами «да» и «нет», гриб, разорванная цепь и птица симург.
2) Обновления Apple Podcasts
В iOS 17.4 Apple Podcasts теперь имеет расшифровки на английском, французском, немецком и испанском языках.
В пресс-релизе Apple по этому поводу говорится: «Стенограммы делают подкасты более доступными, чем когда-либо, предоставляя полнотекстовое представление каждого эпизода. «Весь текст эпизода можно прочитать, выполнить поиск по слову или фразе, нажать для воспроизведения с определенной точки и построить с учетом специальных возможностей».
3)Siri может читать сообщения на поддерживаемых языках.
Тенденция расширения языков в iOS 17.4 продолжается с обновлением Siri. Siri получает обновление, которое позволяет пользователям прослушивать сообщения на поддерживаемых языках.
4) Новая информация о состоянии батареи.
На моделях iPhone 15 и iPhone 15 Pro теперь вы можете увидеть количество циклов зарядки аккумулятора, дату изготовления и дату первого использования в разделе «Состояние аккумулятора» в приложении «Настройки».
5) Обновление плейлиста Apple Music.
По словам Apple, когда вы обновляете свой iPhone до iOS 17.4, вы получаете возможность добавлять песни в плейлисты Apple Music, библиотеку и Apple Music Classical после их идентификации с помощью распознавания музыки.
Также обратите внимание, что новое обновление iOS 17.4 доступно для всех пользователей iPhone XS или более новой модели iPhone.